© Adrian Limani
logo

Xiaomi Pocophone F1 photo review

Xiaomi Pocophone F1

Specifications

Android 8.1
6"18 inch IPS LCD
Front Camera 20 MP
Back Camera 12 MP + 5
Ram 6/8 GB
ROM 64/128/256 GB
Battery 4000mAH
Processor Qualcom Snapdragon 845

Ne kte postim desha te ndaj me ju disa nga fotografite e mia qe kam shkrepur me kameren e telefonit Xiaomi Pocophone F1. Per mendimin tim Pocophone F1 eshte nje telefon mjaft i mire dhe i qelluar qe eshte i mire per pothuajse per te gjitha grupet e njerezve qofshin ata qe e perdorin telefonin vetem per te komunikuar, per fotografi, lojra dhe gjera tjera poashtu ka nje cmim mjafte te volitshem mesatarisht rreth 320 euro.

Kamerat

Xiaomi Pocophone F1 ka gjithsej 3 kamera, 1 kamere eshte Selfie kamera qe eshte 20MP dhe 2 tjerat mbrapa qe jan 12MP dhe tjetra qe ka per funksion fokusimin 5MP. Ne pergjithsi rezolucioni i fotografive eshte 4032x3024 me 12.2 MP dhe Panoramat me 7916x2021 deri ne 16MP.
Ne kamere ka opcionet Normal Foto, Foto me fokusim, Panorama etj.
Video incizimet ne slow motion i ben deri ne 960 FPS Ultra HD

Une personalisht jam i kenaqur me kte telefon dhe ua sygjeroj te gjithe atyre qe deshirojne te nxjerrin fotografi te mira. Me poshte keni disa nga fotografite e mia qe kam shkrepur diten dhe naten, poashtu disa te perpunuara ku mund ti shihni se sic kan qene origjinale.

Po ju cfar telefoni perdorni?
Ndjehuni te lire te komentoni dhe te ndani mendimin tuaj. Ju faleminderit.

ƒ/1.9 1/1237 sec 4 mm ISO100

ƒ/1.9 1/1544 sec 4 mm ISO100

ƒ/1.9 1/1522 sec 3.94 mm ISO100

ƒ/1.9 1/25 sec 4 mm ISO1950

ƒ/1.9 1/20 sec 4 mm ISO2187

ƒ/1.9 1/17 sec 4 mm ISO19200

ƒ/1.9 1/125 sec 4 mm ISO100

ƒ/1.9 1/100 sec 4 mm ISO110

ƒ/1.9 1/3233 sec 4 mm ISO100

ƒ/1.9 1/332 sec 4 mm ISO100

ƒ/1.9 1/17 sec 4 mm ISO6016

ƒ/1.9 1/25 sec 4 mm ISO1950

Panorama 7857x2036 16MP

ƒ/1.9 1/337 sec 4 mm ISO100

ƒ/1.9 1/14817 sec 4 mm ISO1950

beforeafter
beforeafter

Leave A Comment